Blanenský závod

21.02.2011 10:32

V sobotu 12. 2. 2011 se v Blansku konal každoroční Blanenský závod, pořádaný domácím plaveckým oddílem ASK Blansko. Tento závod je výjimečný tím, že se pořádá pro nejmenší plavce, letos pro ročníky narození 2001 – 2004. Letos v něm závodilo celkem 147 dětí ze 13 oddílů. Starší ročníky plavaly disciplíny 50m prsa, znak i kraul, mladší děti se utkaly na poloviční vzdálenosti tedy 25m prsa, znak i kraul.

Zpět

Boskovické plavání reprezentovalo 11 dětí, jmenovitě Hana Moráňová, Anna Bednářová, Natálka Lepková, Natálie Straňáková, Kudláčková Eliška, Vitouch Lukáš, Tlamka Martin, Tlamka Filip, Horák Filip, Beneš Kuba, Sivera Pavel. Většina našich malých plavců zažila závodní atmosféru poprvé a i přestože se u mnohých projevila veliká nervozita, zaslouží si obdiv a chválu. Všichni projevili chuť závodit a s velkým nadšením povzbuzovali své kamarády ve vodě. Náš oddíl získal také dvě cenné medaile. Nejprve v závodě na 50m prsa vyhrál již několikátou medaili ve své plavecké kariéře Filip Tlamka, tentokrát bronzovou. Vzápětí na poloviční trati, tedy 25m prsa, si stejný kov vybojoval o rok mladší Filip Horák. I ostatní plavci se umístili na předních místech, všem bychom tímto chtěli poblahopřát k úspěchu.

Slova poděkování patří také trenérům panu Horákovi a paní Hrdličkové za obětavost a píli při tréninku.