DDM v Boskovicich opět patřil 19. ledna 2012 mladým šachovým nadějím

27.01.2012 14:33
 
 
 
Po vánoční přestávce pokračoval šachový turnaj mladších a starších žáků "O putovní pohár DDM" dalším lednovým kolem. Opět se sešli všichni staří známí z Jevíčka, Kunštátu a Boskovic, kteří mezi sebou přivítali pět nových hráčů. Celkový počet se zvýšil na dvacet borců.
 
Zpět

Jako tradičně na celý průběh dohlížel vedoucí šachového kroužku při DDM a člen klubu Makkabi Milan Boháček, výpočetní technikou vládl Ing. Miroslav Osouch z technické podpory Mail Plus, s.r.o.
Soutěže probíhají vždy třetí čtvrtek v měsíci, tentokrát 19. ledna 2012. A jak první letošní klání dopadlo?
Dle očekávání obsadil v kategorii starších nejvyšší příčku favorit soutěže Filip Dvořáček z Makkabi Boskovice a stal se i vítězem celého kola. V těsném závěsu za ním vybojoval druhé místo Michal Vašíček z Jevíčka a třetí skončil Martin Král z Kunštátu. Mezi mladšími žáky byl nejlepší Mikuláš Žédek z DDM Boskovice, druhý skončil Václav Nevyhoštěný člen Makkabi a o pomyslný bronz se rozdělili Martin Borýsek a Petr Kozelek, oba z Jevíčka.
Je třeba vyzdvihnout, že tento turnaj v královské hře se koná ve spolupráci se šachovým klubem Makkabi Boskovice, jenž jej zajišťuje materiálově. Poskytuje sady šachových her a hodiny.
Ceny věnovala řada sponzorů, kteří si zaslouží na tomto místě poděkování. Jsou to: Mail Plus, s.r.o., Gatema, s.r.o., Novibra, s.r.o., šachový klub Makkabi Boskovice, KupZde Knínice, Allianz pojišťovna, Česká spořitelna, a.s., TopNet, s.r.o, Všeobecná zdravotní pojišťovna.
Velký dík patří též všem pracovníkům DDM Boskovice, že se vzorně starají o využití volného času naší mládeže a pořádají podobné aktivity. Jinak by tato děcka jen pasivně vysedávala u Facebooku nebo sledovala doma z kanape bezduchou televizní masáž. Šachová hra je nutí přemýšlet, což je pro ně v tomto věku víc než potřebné.
Luboš Sušil