Dětský karneval SVČ Boskovice opět skvělý!

08.03.2016 10:24

Velký sál boskovické Sokolovny zněl o pátečním odpoledni 4. března 2016 bujarým dětským smíchem a výskáním. Do toho se z pódia linuly řízné tóny taneční hudby. Cvakaly a blýskaly fotoaparáty, bzučely kamery. Mnoho dospělých chtělo zachytit veselé okamžiky svých rozdováděných ratolestí. Neopakovatelné momenty, na které se nezapomíná. Též přilehlé přísálí praskalo ve švech. Tam se tísnili především rodiče a bedlivě sledovali dění na parketu.

Zpět

Středisko volného času společně s TJ Sokol pořádalo již tradiční Velký dětský karneval. VZP ČR zde měla svůj stánek a rozdala dětem drobné odměny. Všechny bavil komik Šáša Viktor z Brna s partnerkou. 
„Haló, haló, jste tady všichni,“ spustil Viktor Šáša a tím zahájil dvouhodinový maraton karnevalového reje. A co by to bylo za karneval, kdyby nezačal slavnostním defilé masek za doprovodu známé písně o Rumcajsovi. Program pokračoval spoustou her, soutěží i taneční školičkou.
Na závěr, kdy za okny již panovala černočerná tma a přísálí se pomalu vyprázdnilo, pohovořila se spokojeným úsměvem na rtech ředitelka SVČ Boskovice Alena Staňková: „Karnevalu se zúčastnily téměř tři stovky dětí s rodiči. Průběh byl velmi hezký a veselý. Děti i s dospělými se dosytnosti vyřádily. Děkuji všem asi 120-ti sponzorům, kteří přispěli do štěstíček.“
Alena Staňková závěrem: „Chtěla bych pozvat širokou veřejnost na další významnou a tradiční akci, jíž budou 19. března závody v Městských lázních pod názvem Jarní cena města Boskovice v plavání.“
Je třeba poděkovat všem pořadatelům za důstojné ukončení jarních prázdnin v Boskovicích. Tradiční karneval bývá vždy symbolickou tečkou za týdnem volna od školních povinností.

Luboš Sušil