Maškarní karneval DDM Boskovice 21. února 2014

25.02.2014 13:35

 

Boskovická Sokolovna ožila o pátečním odpoledni 21. února dětskými hlásky a bujarým smíchem. Pracovníci zdejšího Domu dětí a mládeže připravili tradiční maškarní karneval.
 

Zpět

„Šaškové, princové, princezny, kašpárci, zvířátka a všichni ostatní,“ zavelel silným hlasem z jeviště Viktor Šáša ze Šáškova v pestrobarevném obleku středověkého dvorního baviče. „Letošní karneval je připraven s místní Tělovýchovnou jednotou Sokol. Všem pořadatelům teď zatleskejte. A nikam neutíkejte, zahájíme rej masek.“
Sálem se řadil jásající průvod složený z pohádkových postaviček, filmových hrdinů a různých zvířátek. „Had má hlavu a ocas,“ poučil Viktor všechny za všeobecného smíchu a pustil písničku o Rumcajsovi. Celá housenka se dala do pohybu. Cvakaly fotoaparáty, bzučely kamery. Rodičové se snažili zachytit tu vřavu na památku.
A pak se rozjel pestrý zábavný program tance, soutěží a veselého dovádění. Nechyběla taneční rozcvička, výuka polky, moderní rytmus. Odvážlivci se všem představili na jevišti. Největší úspěch měl tanec „valcha“. Rodičovská volenka se odehrávala v rytmu titulní písně nejkrásnější české pohádky O Popelce a všichni si při ní zatančili mazurku. I valčík zůstal věrný pohádkové říši.
Karneval se podařil, děti se vyřádily a to šlo především. Podle slov pořadatelek z DDM přišlo 270 capartů s rodiči a prarodiči.
Pořadatelé touto cestou vyjadřují uznání všem sponzorům za vzornou spolupráci na přípravě, kterých se tentokrát sešlo téměř sedmdesát. Bez jejich vydatné pomoci by se taková akce nemohla uspořádat. Ještě jednou děkujeme!


Luboš Sušil