Šachový turnaj O pohár DDM Boskovice, poslední díl seriálu druhého ročníku

27.04.2012 13:37

 

Po ukončení soutěže Den Země byl v Domě dětí a mládeže Boskovice chvíli klid. Ovšem ne dlouho. Před patnáctou hodinou sem začali přicházet mladí šachisté, aby završili celoroční snahu v pravidelných měsíčních turnajích O putovní pohár DDM. Tentokrát se ve čtvrtek 19. dubna sešlo snad nejvíce soutěžících, rovných dvacet osm. Přijeli též žáci ZŠ Lipovec z Drahanské vysočiny. Ti už do celkového pořadí nemohli zasáhnout, ale v tomhle posledním jarním kole byli docela úspěšní. U stolků s černobílými figurkami dále bojovali staří známí z Kunštátu, Jevíčka a Boskovic.
 

Zpět

„Já Vás všechny vítám na závěrečném turnaji ze seriálu O putovní pohár DDM. Je v tomto ročníku poslední, vítěz celého seriálu dostane tento velký putovní pohár,“ přerušil zatím volnou zábavu vedoucí šachového kroužku a hlavní rozhodčí Milan Boháček a ukázal na zlatou mísu plnou cukrovinek. „Na pořadí se můžete podívat zde. Bude-li problém, zastavte hodiny a já se na to podívám. Kdo dohraje partii, neradí druhým, nehlučí a může si jít na chodbu nebo do herny. Na startovní listině má první bílé a druhý černé figurky. Černý spouští hodiny.“
Najednou zavládlo téměř hrobové ticho a boje se rozběhly naplno. Průběžné výsledky zapisoval opět Ing. Miroslav Osouch z technické podpory Mail Plus, s.r.o. Všech pět kol trvalo tentokrát o něco déle. Vzhledem k velkému počtu soutěžících se začalo později, tak se to celé natáhlo až do devatenácti hodin.
Pak již nastal toužebně očekávaný okamžik rozdílení cen. Tentokrát bylo navíc okořeněné předáním velkého putovního poháru. Slavnostních okamžiků se ujal opět Milan Boháček: „Vítězem závěrečného dubnového turnaje O putovní pohár DDM se stal se ziskem čtyři a půl bodu Filip Dvořáček z Makkabi Boskovice. Druhý a čtyři body Richard Hanuška, nový člen Makkabi Boskovice. Třetí je nováček turnaje Martin Celý z Lipovce. V mladší kategorii byl nejlepší a celkově šestý Adam Zouhar z DDM Boskovice, druhý celkově sedmý Václav Nevyhoštěný z Makkabi a třetí celkově osmý byl Martin Borýsek z Jevíčka. Tímto končíme dubnový turnaj a nastává chvíle, na níž jistě všichni netrpělivě čekáte. Vyhlásíme nejlepší v celém ročníku soutěže. Bronzovou příčku obsadil Richard Hanuška z Makkabi Boskovice, druhý je Michal Vašíček z ŠK Jevíčko. Absolutním vítězem se stal zcela zaslouženě a podle očekávání Filip Dvořáček z Makkabi Boskovic, jenž byl za celý ročník jen jednou druhý.“ Ten navíc převzal i velký putovní pohár, jenž byl po celý uplynulý rok Lukáš Osouch. Sálem zazněl mohutný potlesk na počet nejlepších. „Ještě Vás všechny chci pozvat na třetí ročník O putovní pohár DDM, jenž začne po prázdninové přestávce opět v září,“ zakončil slavnostní ceremoniál vedoucí šachového kroužku a hlavní rozhodčí turnaje Milan Boháček.
„Děkujeme za účast, budeme se těšit na příští ročník,“ vstoupila do radostné atmosféry ředitelka DDM Hana Kučerová.
Pak se všichni účastníci na památku vyfotografovali a velký sál DDM pomalu osiřel. Byl nejvyšší čas, venku se začalo pomalu stmívat.
Je třeba vyzdvihnout, že tento turnaj v královské hře se koná ve spolupráci se šachovým klubem Makkabi Boskovice, jenž jej zajišťuje materiálově. Poskytuje sady šachových her a hodiny.
Ceny věnovala řada sponzorů, kteří si zaslouží na tomto místě poděkování. Jsou to: Mail Plus, s.r.o., Gatema, s.r.o., Novibra, s.r.o., šachový klub Makkabi Boskovice, KupZde Knínice, Allianz pojišťovna, Česká spořitelna, a.s., TopNet, s.r.o, Všeobecná zdravotní pojišťovna.
Zbývá poděkovat všem pracovníkům DDM v Boskovicích, klubu Makkabi a sponzorům za uspořádání druhého ročníku zajímavé napínavé soutěže. Mladí mají důvod ke smysluplnému scházení a volný čas nezabíjejí na sociálních sítích.
Luboš Sušil