Šachový turnaj - prosincové kolo

03.01.2012 15:01

 

 

Po delší době jsem navštívil opět Dům dětí a mládeže v Boskovicích. Každý třetí čtvrtek v měsíci se zde sejdou znalci královské hry, aby změřili své síly v dalším kole šachového turnaje mladších a starších žáků o velký putovní pohár DDM, jehož seriál bude zakončen 19. dubna 2012.
 

Zpět

O minulém kole jsem informoval podrobně, tentokrát to bude stručnější, protože průběh byl podobný. Stejní organizátoři i soutěžící. Navíc se zúčastnili tři noví hráči, z toho jedno děvče.
Tentokrát, ve čtvrtek 15. prosince 2011, jsem přišel později, ale ještě jsem stihnul pořídit i pár snímků přímo ze zápolení nad černobílými šachovnicemi.
„Konečně v tomto roce máme jiného vítěze než Filipa Dvořáčka,“ začal po ukončení bojů hodnotit prosincové kolo šachového turnaje O pohár DDM v Boskovicích vedoucí zdejšího šachového kroužku a člen klubu Makkabi Milan Boháček. „Tentokrát ve starších žácích vyhrál Lukáš Osouch z Makkabi Boskovice a současně byl nejlepší i v tomhle předvánočním kole turnaje. Druhý skončil favorit soutěže Filip Dvořáček, též z Makkabi Boskovice a třetí místo získal Michal Vašíček z Jevíčka.“
V mladší kategorii byl nejlepší Václav Nevyhoštěný, celkově na pátém místě. Druhou pozici vybojoval Mikuláš Žédek z DDM Boskovice a třetí místo obsadil Martin Borýsek z Jevíčka. „A teď si pojďte pro ceny,“ zavelel na závěr Milan Boháček.
Znovu opakuji, že tento turnaj v královské hře se koná ve spolupráci se šachovým klubem Makkabi Boskovice, jenž jej zajišťuje materiálově. Poskytuje sady šachových her a hodiny.
Ceny věnovala řada sponzorů, kteří si zaslouží na tomto místě poděkování. Jsou to: Mail Plus, s.r.o., Gatema, s.r.o., Novibra, s.r.o., šachový klub Makkabi Boskovice, KupZde Knínice, Allianz pojišťovna, Česká spořitelna, a.s., TopNet, s.r.o, Všeobecná zdravotní pojišťovna.
A děkujeme též všem pořadatelům i závodníkům, že v předvánočním čase, kdy už většina lidí myslí na cukroví, dárky a uklízení, našli volné odpoledne a přišli.

Luboš Sušil
Více: https://www.ddmboskovice.cz/
https://www.sachy-boskovice.tym.cz/