Umělecko-výtvarná prodejní výstava v DDM Boskovice

10.04.2015 08:25

Přízemní prostory Domu dětí a mládeže v Boskovicích ožily o minulém víkendu netradičním ruchem. V sobotu 28. března 2015 odpoledne zde nezisková organizace Země pokladů a.s. ve spolupráci s DDM uspořádala zcela ojedinělou prodejní umělecko-výtvarnou výstavu.
 

Zpět

Své výtvarné a řemeslné umění zde mohl předvést opravdu každý. Na stolcích ve velké herně, jež se proměnila v improvizovanou tržnici, se objevily obrázky, šperky, ošatky, perníčky, dekorační předměty a ostatní zboží zaměřené na Velikonoce. Chodbu ovládlo především vlněné království, kde si mohly přijít na své zejména Ti, jež umějí vládnout jehlicemi a pletením.
Organizátor pan Jiří Beer z nedalekého Novičií u Letovic k tomu poznamenal: „Nezisková organizace Země pokladů přišla s nápadem umělecko-výtvarné výstavy. Je nám to blízké, doma máme malé hospodářství s ovečkami, kozičkami a drobnými domácímí zvířátky, děti k nám rády chodí. Jsem rád za i napoprvé ne příliš hojnou účast. Snad se nám podaří tyto akce pořádat pravidelně.“
V průběhu odpoledne si přišly na své zejména děti a jejich doprovod. V keramické dílně pro ně byla zřízena výtvarná dílnička, kde si mohly zhotovit něco pěkného pomocí různobarevných korálků.
Ředitelka DDM Alena Staňková upřesnila: „Byli jsme osloveni s nabídkou spolupráce, samozřejmě jsme ji rádi přijali. Naše náplň činnosti je podobná, děti u nás též vyrábějí a rády se svými výtvory i pochlubí veřejnosti. Poskytli jsme prostory pro výstavu i dílničku. Pokud se akce osvědčí, budeme v tradici rádi pokračovat. Věřím, že se to lidem bude líbit a přijdou si pohladit duši pohledem na krásné věci.“
Zbývá poděkovat pracovníkům DDM Boskovice, že takové akce vymýšlejí a připravují obyvatelům města hodnotně strávené víkendy. Domníváme se, že celý volný den pasivně strávený ve velkém nákupním centru nebo před televizní obrazovkou nejsou zrovna ideálním využitím volného času.
 

Luboš Sušil