ŠPRTEC: Boskovické žákovské družstvo strávilo víkend v Mostě.
V sobotu a v neděli 13.-14.3. se v západočeském Mostě odehrála dvě celostátní finálová klání šprtcových hráčů v kategorii žáků. V sobotu to bylo finále Ligy škol pro školní ročník 2009-2010, v neděli pak finále Žákovské tour 2009.
Do sobotního klání devíti nejlepších žákovských družstev se probojoval také tým DDM Boskovice, který se opíral především o výkony nejzkušenějšího Vojty Davida. Prvenství si vcelku jednoznačně do Brna odvezl tým Orel Královo Pole. Přes slibně rozehraný úvod turnaje nakonec boskovičtí na nejlepší nestačili a obsadili konečné 6. místo. Za Boskovice bodovali: Vojtěch David (5 výher-1 remíza-2 prohry), Jan Feruga (3-1-4) a Lukáš Stříž (1-3-3).
Účast v nedělní 16. nejlepších hráčů žákovské kategorie za rok 2009 si svými výkony zajistil také Jan Feruga a Vojta David. Pro prvně jmenovaného byly zápasy s nejlepšími (a velice často i o mnoho staršími) žáky především o sbírání zkušeností - konečné 11. místo rozhodně není zklamáním. Zkušenější Vojta David byl už před turnajem řazen mezi širší okruh favoritů, což také v průběhu dne potvrdil. Po vítěztví v základní skupině mu v semifinálové chyběl kousek potřebného štěstí, aby se probojoval do finále. Takhle na něj zbyl "jen" boj o třetí místo, kde se střetl, před turnajem s největším favoritem na celkové prvenství, Patrikem Juchelkou (Orel Královo Pole). Po nerozhodném výsledku došlo až k penaltovému rozsřelu, ve kterém pro sebe pohár za třetí místo zajistil bezchybný Vojta David. Vítěztví tentokrát zůstalo domácím zásluhou Pavla Vocloně (8. ZŠ Most).
 

 AB STAIN LIGA ŠKOL - CELOREPUBLIKOVÉ FINÁLE

Finále Žákovské Tour 2009 - Most

Finále Ligy škol - Most

/album/ffinale-ligy-skol-most/dscf1048-jpg/ /album/ffinale-ligy-skol-most/dscf1052-jpg/ /album/ffinale-ligy-skol-most/dscf1054-jpg/ /album/ffinale-ligy-skol-most/dscf1055-jpg/