Krajský přebor staršího žactva Brno-Lesná 2012

 

Uplynulý víkend 2. - 3. 6. 2012 se nesl opět v plaveckém duchu. Test své aktuální formy podstoupili tentokrát starší plavci našeho oddílu, ročníků narození 2000 a 1999. Stejně jako minulý víkend, plavalo se nejen o medaile, ale také o účast na Letním poháru Moravy, který je závěrečnou třešničkou na dortu za uplynulým plaveckým obdobím. Náš oddíl MiBo DDM Boskovice vyslal do Brna na Lesnou tentokrát 7 plavců.
Oba dva dny byla nálada i atmosféra na bazénu napjatá a čas strávený na bazénu byl plný nových zlepšených časů i medailí. Svou vynikající formu opět potvrdila Andrea Husovská, která se se ziskem 4 medailí řadí na první místo naší výpravy. Ke třem bronzovým a jedné stříbrné na ni zbyly ještě dvě nepopulární čtvrté příčky. Stejně starý Jakub David si zaplaval premiérově již skoro dálkovou trať a ve výsledkové tabulce se na prvním místě v disciplíně 1500VZ objevilo právem jeho jméno. Ke zlaté zabojoval ještě na opět kraulařské trati 400VZ a přidal stříbrnou medaili.
I o rok starší Pavla Formánková se přidala k medailistům a vyplavala si na trati 200Z bronzovou medaili. Všichni naši plavci pak dále okupovali čtvrté příčky jako na běžícím pásu a i když se jejich jména objevila i na dalších nemedailových pozicích, plavali výborně a ukázali, že tento sport má v Boskovicích rozhodně co ukázat. Gratulujeme tedy Vojtovi Přibylovi, Adrianě Horňové, Justině Hoškové a Pavle Závodné.