Sobotní aprílová sobota 7.4. se nesla v duchu hastrmanských bojů o cenné kovy na již 2.ročníku plaveckých závodů O mokrého Emana 2012. V prostě­jovském 25-metrovém bazénu se sešlo hned 233 plavců z 24 oddílů Čech a Moravy. Na vše dohlížel a nikde na bazénu nechyběl maskot celého závodu – vodník/hastrman Eman. Náš oddíl MiBo DDM Boskovice reprezentovalo hned 5 plavců ročníku narození 200–2003. Nejlépe si vedl a dvě medaile získal desetiletý Filip Tlamka. V disciplíně 50P získal druhé místo a vylepšil si svůj osobní rekord, na stejně dlouhé trati 50K získal po urputném boji třetí příčku. Další naše prsařská naděje, o rok mladší Kuba Beneš, nezklamal, a také v disciplíně 50P, tentokrát devítiletých plavců vybojoval rovněž druhé místo. Navrch si zlepšil svůj osobní rekord na kraulařské padesátce o skoro 6vteřin. I když se ostatní plavci sebevíc snažili, k naší smůle na nás zbyla dále vždy jen bramborová čtvrtá místa. Ale i přesto si naše dvanáctiletá plavkyně Andrejka Husovská zlepšila své osobní rekordy a vždy plavala výborně. I stejně starému Vojtovi Přibylovi se stalo osudné čtvrté místo, zbývající starty se umístil vždy v přední desítce zaplavaných časů. Naše kraulařská naděje Kuba David bojoval ze všech svých sil, na medailové umístění to také v Prostějově nestačilo. Nezbývá tedy než všem popřát mnoho úspěchů v dalších závodech!!!!