VC Prostějova 2012

V sobotu 20.10.2012 se šest plavců oddílu MiBo DDM Boskovice vydalo ráno autem do Prostějova bojovat o Pohár domovní správy v již 10-tém ročníku Velké ceny města Prostějova.
V areálu 25-metrového bazénu se tentokrát sešli plavci z 29-ti oddílů celé České republiky a Slovenska. Program závodu byl vzhledem k tak velké účasti velmi nabitý a o cenné kovy se bojovalo opravdu až do pozdních večerních hodin.Bylo překonáno celkem 16 rekordů VC Prostějova, kdy zásluhu na pěti z nich měla Petra Gebauerová z Ostravy a se čtyřmi rekordy Osina Marek z oddílu plavání Kroměříž.
Medaile pro náš oddíl dovezl desetiletý Filip Tlamka, který získal zlato ve své nejoblíbenější disciplíně 100P. Na poloviční trati 50P ho komise rozhodčích diskvalifikovala, a i když podle našeho názoru naprosto neprávem, přišel tak o další medaili. Druhý cenný kov získal na trati 100PZ a tím rozšířil svou sbírku o stříbrný kov.
Jeho oddílový o rok mladší kolega Kuba Beneš předvedl na obou prsařských tratích také naprosto perfektní výkony a skončil těsně hned za medailovými pozicemi.Zde je nutno podotknout, že Kuba stále bojuje s o rok staršími plavci!!!Proto Kubovi moc gratulujeme a přejeme další vteřiny k dobru. Dámskou oporou našeho plaveckého týmu byla Andrejka Husovská, která skončila vždy v první desítce zaplavaných časů. I když jsme u ní zvyklí většinou na medaile, bylo vidět, že ji tentokrát prostějovská voda nesvědčí a doufáme, že si spraví náladu i zaplavané časy v některém z dalších závodů.
Ostatní naši plavci bojovali statečně, i když na medaile to nestačilo, myslím si odváží z Prostějova hezký sportovní zážitek. Jmenovitě Kuba David, Pavel Sivera a Vojta Přibyl. Je vidět, že nám tento rok po prázdninách chybí díky odstávce bazénu 14-ti denní intenzivní trénink..
Proto přejeme všem plavcům další kvalitní výkony a hlavně píli při tréninku!!!!